ceturtdiena, jūlijs 31, 2008

pī, pī,pī, pī, pī, pī, pī, pī, pī, pī, pī, pī, pī, pī, pī, pī, pī

Mīlu šo dziesmu! šakums ir baigi krutais



Love this song better than original! the beginning is very coool!

LOVVeeee ThiSS SSONGggGGG!!!!!!!!!!!!!!!!!

Sometimes I’m blind but I see you

Where I am is no limit, no walls, no ceiling - Hey.. Hey.. all the way

Oooow

Sometimes you get what you gain (cf. Gūt var ņemot, - gūt var dodot! Dodot gūtais - neatņemams! sk. Tota vārdus)



Don’t you mean that you’re my vision

Hey.. Hey.. all the way

Oooow oh, Oooow oh, Oooow oh, Oooow oh
(Oooow oh, Oooow oh, Oooow oh, Oooow oh)

You're here but so far away

No intermission, so
Let the party begin.

ūūūūūūūūūūūūūū!

Am not about to give in

cool song:**********

Visbeidzot kaut kāds sūds, kam tomēr ir kaut kāds sakars ar ikdienu, kurā mēs dzīvojam.

Ū, ū, ū - jēē! Es nevaru iedomāties, ka šitā dziesma man kaut kad apniks.

Vēl no M. B. par L. V.

Wittgenstein disliked circumlocution (sk. te) and found it paintful to elaborate thoughts that were no longer fresh; his ideas would be valuable, he felt, only for those who had similar ideas and could trace their implications unaided.

Resp., nav ko lieki runāt un pārliecināt katru muļķi. Sapratīs tie, kas domā līdzīgi un kam nevajag visu ar karoti bāzt mutē.

trešdiena, jūlijs 30, 2008

Bet nu par būtisko!

Nevarēju atturēties ieslēgt datoru,

Maks Bleks savā lendmārkiskajā Traktāta studijā, protams, aplūko arī pašas darba beigas, kur atrodam slaveno kāpņu metaforu un vēl jo vairāk slaveno aforismu 7. Viņš jautā - vai mums būtu burtiski jādomā, ka V. ir gribējis teikt, ka viņa darbam nav jēgas (resp., ka, izlasot Tr., mums jāsaprot, ka tas ir nejēdzīgs). Viņš uzrāda unsinng un sinnlos atšķirības. Ļer, ļer, ļer - lielākā traktāta daļa ir sinnlos - tā ir bez jēgas (resp., tai tipa ir jēgas potenciāls (neatbildu par saviem vārdiem), bet tā ir ar jēgu nepiepildīta - gluži kā tautoloģijas vai pretrunas). Bet daži aforismi, piemēram, 1.1 (Pasaule ir faktu, nevis lietu kopums.) ir nejēdzīgi - sinnlos (bija kļūda) unsinnig (resp., uz tiem jēgas jēdziens (kas, šķiet, ir saistāms ar konkrētās propozīcjas patiesuma nosacījumiem) neattiecas - i.e. šādiem izteikumiem Tu nevari godprātīgi piekrist vai tos noraidīt).

Tad nu, manuprāt, priekšplānā izvirzās jautājums par V. motivāciju - kādēļ gan vajag rakstīt muļķības (tiesa, Bleks lieto korektāku valodu). Maks Bleks attīsta analoģiju ar matemātikas studijām, kur bieži vien, lai gūtu kādus panākumus, ir jāmēģina stiept disciplīnā izmantoto valodu - tas bieži vien izrādās nejēdzīgi (piemērs par konceptu 'lielākais skaitlis'), bet dažreiz tas kaut ko atlāj (atkal vulgārs piemērs par x kāpināts ar 0 (nulli) nozīmi). Tad nu M. B. uzskata, ka L. V. Traktāts būtu jāskata šādi - kā mēģinājums izplest konceptualizācijas ģenerējošo aprātu ārpus ikdienas valodas robežām.

Es, savukārt, gribu domāt par L. V. motivāciju kā par kaut ko estētisku - radīt Traktātā aprakstīto pasauli 'joka pēc', 'tādēļ, ka vajag kaut ko pateikt', 'jo tas ir foršs vingrinājums' vai 'jo kādēļ gan ne?'. Ja M. B. (šie spriedumi, protams, ir tentatīvi) L. V. veikumu izvērtē pragmatiski, es saskatu iespēju estētiskai motivācjai.

svētdiena, jūlijs 27, 2008

šis un tas

Vēl daudz kas jāpaspēj. Nav vienīgi skaidrs, līdz kuram brīdim un vai tad tas, paspētais, būs būtisks.

Due to its reputation for "pornographic sequences" the film became a financial success. (tas par vienu filmu)

Arī veids. Bet indikatīvs, ja domājam par apstākļiem, kādos šāds izteikums ir patiess. Resp., cik būtisks ir finansiālās veiksmes kritērijs. Attīstam to tālāk, un atrodam kārtējo pamatojumu, kādēļ pareizi ir sēdēt z.k. tornī un nelikties ne par vienu zinis.

Citēt Kafku (citēt -- kā var citēt kādu aforismu (šis, jāpiebilst, ir žanrs, kurā, ja viss manā karjerā jūk un plīst, ir jāmēģina gūt panākumus) vai kā citē kādu literatūra gabalu, kurā konkrētais izteikums varbūt tiešām nav organiski saistīts ar pārējo tekstu un tādēļ var dzīvot savu - aforisma - dzīvi) ir pārpratums. Varbūt var citēt kādu Kafkas stāstu vai romānu, bet šāda iepējamība mums jau uzreiz šķiet vai nu absurds vai baigā ekstravagance (tipa uzrakstīt vēlreiz tipa Kihotu). Kafka nav citāts vai pasāža. Kafka ir viņa darbi pluss zināms daudzums informācijas par to plus kaut kas privāts, lai to spētu izlasīt. Tad nu, lūk, citāts no Pils: "Neiebilsti tam, protams, tu visu vari atspēkot, bet beigās vispār nekas nav atspēkots."

ceturtdiena, jūlijs 24, 2008

Pavisam

godīgi: noskatījos vienu konkrētu Bergmaņa filmu un gabali no šī diska iet iekšā daudz labāk.

otrdiena, jūlijs 22, 2008

Ko teic visu redzošā acs?

Gribētu vēl tikai piezīmēt, ka, ja tev ir prāts un turklāt tev ir arī sirds, tad faktiski tevī iekšā talants mirdz. Loģika patiešām ir loģika, bet cik tāl loģiska, tik tāl arī maģiska, ir mūsu traģiskā dzīve traģiskā (traģiskā).

Ko tajā pasāk talants? Talants ar vijoli (vērstdamies pat pret pistoli) iet (kā jau minēju- tas, kas iet, ir talants) pustalanatu sist.

apskaidrība

Nerunāt skaidru valodu - tas ir forši. Lai arī, protams, laiku pa laikam, privāti to var darīt. Nē - privāti runāt (rakstīt, domāt) - tas ir runāt skaidru valodu. Publiski runāt skaidru valodu - to var, laiku pa laikam, skaidrības labad. Nevis lai paskaidrotu sevi vai vēl sliktāk -- attaisnotos. Un ne pavisam nē, lai paskaidrotu kādam, kā kaut kas ir. Tas drīzāk ir sava veida labvēlības žests, sociāls manevrs, darbošanās savstarpējās saprašanās dienestā. Runājot skaidru valodu ne es, ne tu nav svarīgs; svarīga ir nodeva pašai saprašanās.

svētdiena, jūlijs 06, 2008

Piebilde

Uz šo [savu - red.] unikalitāti es būvēju ziloņa kaulu torni. Un nicinu pasaules lietas. Visas. Es viņas nenicinu. Un arī ne visas.

Cita dzīve

lai mīlestības valoda no šī brīža kļūst par pirmo svešvalodu!


cik vienkārši būtu, ja šis man ienāktu prātā-tā nopietni.

sestdiena, jūlijs 05, 2008

Pētījums

Teorētiskais pamatojums: Dzīve dod pa aknām, jo neko nevar saprast. Viss ar visu ir saistīts; konceptualizācijas kļūst ar dienu jo sarežģītākas.

Izpētes jautājums: Ko darīt?

Hipotēze: Pasauli glābs skaistums.

Metode: Literāra.

Rezultāts:
- Vajag baudīt visu dzīves ziedošo bagātību, nevis sīkumus. Sīkumi vienmēr ir banāli.
- Man dārzā būs jāsēj magones, lai gūtu aizmiršanos.
- Tas nav vajdzīgs, - atteica sarunu biedrs. - Dzīvei magoņu netrūkst.